2019. MÁJUS 9. CSÜTÖRTÖK
MUSCULOSKELETÁLIS DIAGNOSZTIKAI TOVÁBBKÉPZÉS: a boka és a láb képalkotó diagnosztikája
11.00 - 11.30
A boka-láb régió sérüléseinek röntgen és CT diagnosztikája
Papp Éva (Budapest)
11.30 - 12.10
Ultrahang diagnosztika a bokaízület és a láb kóros elváltozásainak kimutatásában
Farbaky Zsófia (Budapest)
12.10 - 12.45
Szalagsérülések, osteo-chondralis és synovialis elváltozások MRI diagnosztikája a boka-láb régióban
Somogyi Rita (Zalaegerszeg)
12.45 - 14.00
SNACK EBÉD
14.00 - 14.40
Boka és láb környéki inak MR diagnosztikája
Hetényi Szabolcs (Budapest- Barcelona)
14.40 - 15.00
Boka és láb infekció
Nagy Judit (Budapest)
15.00 - 15.20
Metatarsalgia diagnosztikája
Hetényi Szabolcs (Budapest-Barcelona)
15.20 - 15.40
Neurosonographia a boka - láb régióban
Farbaky Zsófia (Budapest)
15.40 - 16. 10
SZÜNET
16.10 - 17.00
Interaktív esetismertetések az előadók közreműködésével
17.00 - 18.00
„Élő” UH gyakorlat a boka - láb régióban
Moderátor: Dr. Farbaky Zsófia , Dr. Saáry Krisztina
18.00
MRT KÖZGYŰLÉS
2019. MÁJUS 10. PÉNTEK
8.30 - 9.45
KONFERENCIA MEGNYITÓ ÉS LÉLEK IMRE EMLÉKÜLÉS
8.50 - 9.10
Az ultrahang diagnosztika fejlődése Lélek Imre korszakától napjainkig
Morvay Zita (Szeged)
9.10 - 9.45
Lélek Imre Emlékplakett átadás és a díjazott előadása
9.45 - 10.15
SZÜNET
URORADIOLÓGIAI TOVÁBBKÉPZÉS I : újdonságok és aktualitások az uroradiológiában
10.15 - 10.35
Uroradiológia klinikai aspektusai: mit vár el a klinikus a radiológustól
Bányai Dániel (Pécs)
10.35 - 11.00
Obstruktiv uropathiák modern képalkotó diagnosztikája
Járay Ákos, Farkas Péter István (Pécs)
10.00 - 11.15
Kontrasztanyagos UH szerepe az uroradiológiában
Farkas Péter István, Járay Ákos (Pécs)
11.15 - 11.45
Gócos veseelváltozások CT- és MR-diagnosztikája a kimutatástól a karakterizálásig.
Palkó András (Szeged)
11.45 - 12.05
A prosztata tumorok multiparametrikus MR vizsgálata
Kalina Ildikó (Budapest), Dr. Nagy Gyöngyi (Zalaegerszeg)
12.05 - 12.20
Szponzorált előadás
Siemens Healthcare Kft
12.20 - 13.45
EBÉD
URORADIOLÓGIAI TOVÁBBKÉPZÉS II: belgyógyászati vesebetegségek, intervenciós radiológia, gyermek uroradiológia
13.45 - 14.10
Belgyógyászati vesebetegségek képalkotó (UH) diagnosztikája
Győri Gabriella (Budapest)
14.10 - 14.30
Peritranszplantációs képalkotó vizsgálatok és intervenciós lehetőségek
Deák Pál Ákos (Budapest)
14.30 - 14.55
Cimino fistulák képalkotó diagnosztikája és intervenciós radiológiája
Rostás Tamás, Hild Gábor (Pécs)
14.55 - 15.05
Vesedaganatok termoablációs kezelése
Deák Pál Ákos (Budapest)
15.05 - 15.35
SZÜNET
15.35 - 16.00
Obstruktiv uropathiák kivizsgálása csecsemő és gyermekkorban. Szonocisztográfia.
Várkonyi Ildikó (Budapest)
16.00 - 16.25
Gyermekkori vesetumorok diagnosztikája
Varga Edit (Budapest)
16.25 - 16.50
Cystás vesebetegségek diagnosztikája
Várkonyi Ildikó (Budapest)
16.50 - 17.00
Posttraumás veselváltozások képalkotó diagnosztikája
László Eszter (Pécs)
17.00 - 17.10
Skandináv anzix
Temesvári Teodóra (Eksjö)
17.10 - 17.20
RA -223 izotóp kezelés alkalmazása prosztatarákos betegek csontáttét kezelésében
Képes Zita, Ilyés M., Deák Á., Vanczku A., Kálár A., Sántha O., Szegedi-Szabó J., Garai I. ( Debrecen)
19.30
MŰSOR
20.00
GÁLAVACSORA
2019. MÁJUS 11. SZOMBAT
STRUKTURÁLT LELETEZÉS AZ ONKOLÓGIÁBAN, STANDARDIZÁLT LELETEZÉSI PROTOKOLLOK HASZNÁLATA A MINDENNAPI GYAKORLATBAN
8.45 - 9.05
Strukturált leletezés a CT és MR vizsgálatok értékelésében
Bágyi Péter (Debrecen)
9.05 - 9.35
RECIST 1.1 alkalmazása az onkológiai CT/MRI vizsgálatok leletezésében
Gődény Mária (Budapest)
9.35 - 10.00
Hepatocellularis carcinoma képalkotó diagnosztikájának algoritmusa. LI-RADS szerepe
Doros Attila (Budapest)
10.00 - 10.20
A májmetastasisok modern képalkotó diagnosztikája /leletezési protokollja a radikális májsebészeti eljárások tükrében
Demjén Boglárka (Budapest)
10.20 - 10.30
Automatikus dokumentálás alaposabban, egyszerűbben, gyorsabban
Markó Zoltán, Bayer Hungária Kft
10.30 - 11.00
SZÜNET
11.00 - 11.20
PI-RADS (2. verzió) alkalmazása a prostata gócos elváltozásainak értékelésében
Nagy Gyöngyi (Zalaegerszeg) / Dr. Kalina Ildikó (Budapest)
11.20 - 11.40
Tüdőgócok leletezésének diagnosztikus algoritmusa(i): lung-RADS és egyéb klasszifikációk?
Solymosi Diana (Budapest)
11.40 - 12.05
TI-RADS szerepe a pajzsmirigygócok kivizsgálásában
Molnár Krisztián (Pécs)
12.05 - 12.25
BI-RADS alkalmazása az emlődiagnosztikában: mammográfia és emlő UH klasszifikáció
Forrai Gábor (Budapest)
12.25 - 12.45
Emlő-MR-vizsgálatok leletezési protokollja a BIRADS lexikon alapján
Tasnádi Tünde, Forrai Gábor (Békéscsaba)
12.45 - 13.00
Diagnosztikus klasszifikációk értékelése az emlőbetegek ellátásában
Milics Margit (Zalaegerszeg)
13.00
KONFERENCIA ZÁRÁSA